in

СУПЕРХЕРОИ! СНИМКА КОЈА НИ ГО ЗАГРЕВА СРЦЕТО! Спасувањето на 16 годишната Инџи во земјотресот во ИЗМИР!

Екипите кои вршеа работи за пребарување и спасување во рушевината, најпрво дојдоа до кучето на Инџи Окан, Ф’стик.

Храбрите спасувачи дошле до девојчето Инџи после 17 часа од земјотресот!

Моментот кога стапиле во контакт со нејзе таа звучела исплашено. На една девојка од спасувачите ја замолила да ја држи нејзината рака! „Многу се плашам, не ѓи чувствувам нозете! Држи ме за рака!“ Во прилог може да го видите видеото!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote