in

Новиот Супермен ќе биде црнец!

Иако сè уште не е познато кој ќе го игра новиот Супермен и кому ќе му припаѓа диригентската палка, познато е дека тој ќе биде црн.

Сценариото ќе го пишува Та-Нехиси Кутс, познат на јавноста по неговата работа на Марвелскиот свет на Ваканда.

Иако ова е првпат Црниот Супермен да се појави на големото платно, тоа не е случај за светот на ДЦ. Ликот на Келвин Елис се појави во серијата „Конечна криза 7“ во 2009 година како Супермен од алтернативниот универзум, и тој беше претседател на САД на Земјата. Авторот на тој стрип, Грант Морисон, бил инспириран од Барак Обама, пишува Дејли Меил.

Сепак, тоа не значи дека верзијата на Супермен на Коутс ќе биде таква.

Што се однесува до главната улога, засега се шпекулира дека таа може да му припаѓа на Мајкл Б. Jordanордан, но тој ги демантираше тие гласини.

“Јас сум ласкан што луѓето ме споменуваат во тој контекст. Секако е комплимент, но јас само ќе го гледам овој филм”, рече тој.

Во трката за директор се наводно Бери enенкинс, Рајан Куглер, Стивен Кепл leуниор, J.. Д.Дилард, Регина Кинг и Шака Кинг, но сè уште не е познато кому навистина ќе му припаѓа оваа улога.

Она што е сигурно, тврди изворот, е дека продуцент ќе биде славниот J.. Ј. Абрамс.

“Постои нова, моќна и потентна приказна за Супермен што треба да се раскаже. Ние сме исклучително среќни што г-дин Коутс ќе ни помогне да ја покажеме на екранот”, рече Абрамс

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote