in

СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ЈА ОДОБРИ ВАКЦИНАТА НА ФАЈЗЕР!

Вакцината против ковид која ја развија компаниите Фајзер и Бионтек е прва вакцина во светот која доби одобрение за итна употреба.

Ова одобрение е издадено од страна на Светската здравствена организација.

Еднаквиот пристап до вакцините е клучен за борбата со пандемијата, објавија од СЗО.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote