in

WTFWTF

ОВА СЕ ТАЈНИТЕ КОДОВИ НА NETFLIX КОЈ ЌЕ ВИ ГИ ОТКРИЈАТ СКРИЕНИТЕ БОЖИЌНИ ФИЛМОВИ!

Наскоро започнуваат празниците и празничната атмосфера веќе се чувствува во воздухот. За време на празниците сакаме да направиме спомени со семејството, но и да се релаксираме со добар филм. Стриминг платформата Нетфликс нуди богата празнична содржина, но голем дел од оваа содржина е скриен.

Најпрвин внесете ја следната URL адреса на вашиот пребарувач: www.netflix.com/browse/genre/

Овој трик може да функционира само на веб страните, а не на телефоните и на телевизорите. Следен чекор е да го напишете кодот и да ги отклучите содржините. Ова се кодовите:

Британски божиќни детски и семејни филмови – 1527064
Канадски божиќни детски и семејни филмови – 1721544
Божиќни детски и семејни филмови – 1474017
Божиќни филмови за деца од 5 до 7 години – 1477201
Божиќни филмови за деца од 8 до 10 години – 1477204
Божиќни филмови за деца од 11 до 12 години – 1477206
Божиќни детски и семејни филмови од 90-тите години – 1476024
Европски божиќни детски и семејни филмови – 1527063
Позитивни божиќни детски и семејни филмови – 1475066
Смешни божиќни детски и семејни филмови – 1475071
Романтични божиќни филмови – 1394527

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote