in

Што?Што?

МОРНИЧАВИ ТАЈНИ НА БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО: Вонбрачни афери, тајни сопрузи, необични амбиции

Ви ги пренесуваме сите бизарни работи поврзани со британското кралско семејство:

Вториот сопруг на кралицата Викторија

По смртта на принцот Алберт во 1861 година, вознемирената кралица Викторија прогласи невидена двегодишна кралска жалост. Во 1863 година, таа можеби започнала блиска, лична врска со нејзиниот слуга Џон Браун, која траела 20 години (до смртта на Џон на 56-годишна возраст). На жалење на советниците на Викторија (тогашниот кризен тим), јавноста ја нарекуваше Викторија како госпоѓа Браун, а нејзините деца Џон го нарекуваа „љубовник на мама“. Викторија го третираше Џон како член на семејството, дури и му подари куќа. Нејзините дневници се полни со блескави референци за него, а нејзините последни желби се да биде погребана со ситници, сеќавањата на Алберт и Џон.

Принцезата Луиз

Петтото дете на кралицата Викторија, принцезата Луиз можеби родила син со воспитувачот на нејзиниот брат на 18-годишна возраст. Она што во тоа време се знае е дека синот на кралскиот акушер посвоил новороденче, по име Хенри, и им рекол на своите деца дека е син на принцезата Луис. Во 2004 година, на потомците на Хенри им беше одбиено барањето за ДНК тест и, за разлика од досиејата на нејзините браќа и сестри, досието на принцезата Луиз беше затворено за јавноста. Така, мистеријата живее…

Дали принцот Хари е навистина син на принцот Чарлс?

Во 1995 година, принцезата Дијана призна дека е во врска со нејзиниот инструктор за јавање Џејмс Хјуит, но дотогаш некои веќе се сомневаа дека црвенокосиот принц Хари (роден 1984 година) не може да биде син на црномурестиот принц Чарлс. Хјуит отсекогаш го негирал татковството, а некои велат дека аферата започнала дури откако се родил Хари. Сигурно тестот за татковство би дал одговори, но никој не го нарачува.

Се зборуваше и дека пред венчавката Дијана била подложена на ин витро оплодување за да се утврди дали е способна да се породи. Кога откриле дека е, ѝ бил дозволен бракот со принцот Чарлс.

Што се случува со принцот Ендру и Сара, војвотката од Јорк?

Разводот на принцот Ендру, војводата од Јорк, и неговата сопруга Сара беше официјализиран во 1996 година, но очигледно, војводата и војвотката од Јорк сè уште живеат заедно. Врската меѓу двајцата дури и блиските ја сметаа за „чудна“ и „мистерија“.

Гласините велат дека војводата од Јорк сè уште ги чува личните работи на својата поранешна сопруга Сара, како и нејзината венчаница во својот гардеробер. Не дозволува да и се вади шминката од ноќната маса во спалната соба, а за тоа време добива поплаки за сексуално вознемирување на малолетници.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote