in

Тајсон го одгриза увото на Рој Џонс: Тој повторно го искасапи својот противник со заби – се појави ВИДЕО и коментарот на Мајк – тоа е ПОВКУСНО отколку на Ивандер (ВИДЕО)

Контроверзен, но легендарен шампион.

Според многумина, можеби најголемата легенда во боксот е Мајк Тајсон. Сепак, неговата кариера беше обележана со моментот кога во жештината на борбата откина дел од увото на Ивандер Холифилд.

Сега тој самиот се шегува на таа тема, па објави видео од кое јаде торта со децата за Денот на благодарноста. Третманот е во форма на главата на Рој Џонс Јуниор, и секако први му го изедоа увото.

Коментарот на Тајсон е доказ дека тој сè уште има смисла за хумор.

  • Повкусно е од она на Ивандер.

Инаку, Мајк Тајсон и Рој Џонс во недела ќе вкрстат ракавици. Ќе биде интересно да се види каков ќе биде натпреварот, бидејќи поранешните хитери се доста стари, но очигледно е дека се во добра форма.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote