in

ТАТКОТО, МАЈКАТА И „НИВНОТО“ БЕБЕНЦЕ! [ВИЦ]

Мажот бил постојано на работно патувања. Му се родило дете. Жената му се јавила на мажот да му ја соопшти радосната вест, му рекла:
-“Душо ни се роди дете, мене ми снема млеко и мораше да го дои една црна жена. Затоа детето е црно.„
Мажот се јавил на неговата мајка да ја соопшти радосната вест. И рекол:
-“Мамо ми се роди дете. Но жена ми немала млеко и го дала детето да го дои една црна жена, затоа ќе имаш црн внук!“
Мајката му рекла:
-„Кога се роди ти и јас немав млеко и ти дадов кравјо млеко. Сега разбрав зошто си глуп како вол!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote