in

ТАТКОТО НА ВУЧИЌ ИТНО ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА!

По сознанието дека Анѓелко Вучиќ, таткото на претседателот на Србија, Александар Вучиќ се бори за живот, тој и неговиот брат Андреј дошле во семејниот дом во Јајинци, објавија српските медиуми.

Браќата таму ќе ги чекаат вестите за здравствената состојба на својот татко.

Нивниот татко вечерва е итно транспортиран во Клиничкиот центар Бежаниска коса поради коронавирусот и првичните вести не се добри, Анѓелко се бори за живот, пишува Блиц.

Неговата мајка Ангелина исто така е позитивна на коронавирус, но нејзината здравствена состојба е подобра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote