in ,

WTFWTF Што?Што?

Телевизија среде вести пушта сатанистички ритуали, гледачите шокирани (ВИДЕО)

Австралиската телевизија Еј -Би -Си случајно емитувала снимка од сатанистички ритуал за време вестите, а гледачите неочекувано ги виделе верските обреди на сатанистите со седиште во Квинсленд, пишува Инсајдер.

 

Клипот бил пуштен по веста за предлагање затворски казни за оние што повредиле полициски животни.

На снимката се гледаат три лица, едниот облечен во црна наметка со качулка, додека другиот седи зад тастатура до превртено распетие.

 

Во еден момент, еден од нив вика гласно: „Здраво, Сатана“, а потоа кадарот се враќа во студиото на водителката Ивон Јонг.

Водителот, како да не ја забележала грешката, случајно се префрлила на другите вести, но многу гледачи почнале да пишуваат на социјалните медиуми за овој бизарен настан.

 

Не е познато како снимката од сатанскиот ритуал стигнала до ABC, но сатанистите веднаш потоа објавиле фотографија од водителката на својот Фејсбук профил и ја нарекле „нивна хероина“.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote