in ,

Што?Што? СлаткоСлатко

Потребни ви се две ТЕНИСКИ ТОПКИ: Пробајте трик за перење постелнина што ќе СПРЕЧИ ГУЖВАЊЕ!

Креативната стилистка Лиз Амаја од Бризбејн, Австралија, на својот Инстаграм профил сподели трик за постелнина што воодушеви многумина.

 

Ако сакате да спречите гужвање на постелнина за време на перењето, а со тоа и нерамномерно перење, ставете две тениски топчиња во машината за перење.

 

Друг совет што го има Лиз е да не ја преполнувате машината при перење на постелнината, така што, сè, се мие рамномерно за да можат перниците и чаршавите да се „движат“ слободно, пренесува The Sun.

Освен што тениските топки спречуваат гужвање на постелнината, можете да ги ставите и во сушара бидејќи тие ќе помогнат воздухот да циркулира подобро. Луѓето што ги слушале нејзините совети велат дека се воодушевени и дека дефинитивно ќе ги применуваат во иднина.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote