in

Тепачка на тренингот на Палас, Србинот нокаутиран!

Капитенот на Палас Лука Миливоевиќ, на тренингот на неговата екипа, се степал со неговиот белгиски соиграч, Мичи Батшуаи и го извлече подебелиот крај.

Според медиумите од Островот, до конфликтот дошло откако Миливоевиќ работел со Мичи вежба и не бил задоволен од него бидејќи Белгиецот ја шутнал топката пресилно во него.

Потоа дошло до размена на зборови и физичка пресметка при што капитенот го извлекол подебелиот крај бидејќи бил нокаутиран. Моментално нема информации дали фубалерите се казнети од страна на клубот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote