in

ТЕОДОРА ЏЕХВЕРОВИЌ ЗАПОЧНУВА НОВ БИЗНИС!„КОГА ЌЕ СТАНАМ МАЈКА, ТЕШКО ЌЕ БИДЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ПЕЕЊЕ!“

Иако во моментов живее многу добро од пеењето, Теодора Џехеровиќ е свесна дека, на денот кога ќе основа семејство и ќе стане мајка, ќе има потешкотии да заработи пари од музика, па затоа има план Б.

„Тешко е да се работи оваа работа и да се биде мајка, затоа чувствувам притисок. Ќе се обидам да започнам бизнис пред да имам деца, на што би можел да се потпрам ако не успеам да ги усогласам мајчинството и музиката.“

Ако продолжиме да се согласуваме толку добро, би сакала да се омажам за Нино. Веќе имаме многу заеднички планови за во иднина. Отсекогаш сум сакала да бидам млада мајка, па се надевам дека децата ќе дојдат наскоро! Засега не е време, јас сум посветена на мојата кариера, но да даде Бог, ќе работам на бебето за две години, кога ќе наполнам 25 години. Би било убаво да имате најмалку две деца, а можеби и три.

На прашањето како ја освоил Целебиќ, Теодора со широка насмевка одговори:

Ме купи затоа што има разбирање и не се расправаме. Подароците се нешто што доаѓа и си оди, но поддршката е она што многу ми значи. Особено сега кога сум загрижена дали и кога ќе започнам со работа. Нино е сè што барав.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote