in

WTFWTF

Режимот на мирување (sentry mode) на Tesla бележи кражба! [ВИДЕО]

Пред неколку дена се случил инцидент во близина на Хјустон каде некој провали во она за што се сметаше дека е Tesla Model 3. За жал за сопственикот на автомобилот Tesla, оваа ситуација ја сними со помош на режим на мирување (sentry mode, овој мод се активира кога сакате дополнителна заштита на вашиот Tesla автомобил) на камерата на автомобилот.

Сопственикот на Тесла го паркирал својот автомобил пред кафуле во Спринг Тексас и влегол во кафулето. Кога сфатил дека сомнително возило полека се паркира покрај него и набргу заминало, тој го напуштил кафулето и тргнал кон неговото возило. Кога сопственикот на возилото отишол до автомобилот, се покажало дека неговите сомневања биле точни.

Прозорецот од неговиот автомобил бил скршен, а торбата со неговите лични предмети била украдена.

Сепак, камерите околу возилото го снимија целиот инцидент веднаш со видеоснимка и на лицето на крадецот и на неговата регистарска табличка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote