in

Психолози: Луѓето кои имаат тетоважи се разликуваат од другите на три начини!

Појавата на тетоважи оди далеку во минатото, но како што расте нивната популарност, има сè повеќе истражувања од психолози и разни експерти кои откриваат какви се луѓето кои прават тетоважи и што им значат цртежите на телото.

Неодамнешното истражување спроведено од Вирен Свами од Универзитетот во Англија Рускин, според прашалникот упатен од луѓе со тетоважи и оние без нив, покажа дека оние кои украсиле дел од телото со цртеж или текст имаат три карактеристики кои значително се разликуваат од оние за кои не се одлучиле на тој потег.

Тие се екстровертни

Тие се поотворени, имаат повеќе енергија, сакаат да се дружат и да разговараат, околината ги смета за забавни и љубезни.

Тие се единствени

Тие сакаат да се изразат, своите ставови, мисли и да ги покажат своите разлики и идентитет.

Тие сакаат нови искуства

Се покажа дека луѓето кои имаат тетоважи се повеќе склони кон авантури, тие се спонтани, желни за нови искуства и познаници.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote