in

The Animaniacs се враќаат за прв пат по 20 години

Популарнито цртан филм Animaniacs се враќа на ТВ екраните за прв пат по 20 години. Креацијата на Стивен Спилберг ќе дебитира прв пат по 1990тите. Се очекува тие да ја имаат својата премиера на 20 Ноември годинава, само 6 дена од годишнината на оргиналното финале на серијалот.

Студиото Варнер Брос ќе го продуцира овој цртан филм и ги повика оргиналните гласовни глумци за новиот почеток на серијата. Таа исто така ќе биде режирана од легендарниот Стивен Спилберг кој има неколку иконски филмови во неговото портфолио.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote