in

The Batman повторно се одложи за 2022

Најновиот филм за суперхеројот на DC – Batman кој е режиран од Matt Reeves е презакажан за 4ти Март 2022 соопштија од студиото Warner Bros во понеделникот. The Batman продолжи со снимањето во Велика Британија минатиот месец, откако мораа да престанат поради позитивен тест на глумецот кој ја толкува главната улога Robert Pattinson.

Warner Bros потврди дека се работело за позитивен на корона, но никогаш не кажа јавно за кого станува збор. Студиото се одлучи да снима нов филм на Бетмен уште во Септември минатата година, но премиерата на филмот беше одложувана поради пандемијата предизвикана од коронавирусот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote