in

The Batman продолжи со снимање

Екипата задолжена за снимањето и продукцијата на најновиот филм на Бетмен се враќа на работа. Robert Pattinson повторно ќе го облече костимот на Бетмен, откако неодамна беше тестиран позитивно на коронавирусот. Студиото никогаш одфицијално не го потврди идентитетот на заразениот од вирусот, ниту пак даде било какви информации за неговото здравје.

Но уште веднаш откако снимањето се прекина, медиумите дознаа дека заболениот е всушност најголемата ѕвезда на филмот – Robert Pattinson. Снимањето беше прекинато на 3ти Септември, но некои сценаристите и екипажот задолжен за работа позади сцената не застана со работа. „Откако го испочитувавме протоколот за карантин на Велика Британија, снимањето на новиот филм за Бетмен е сега повторно започнато.“ изјавија од Warner Bros.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote