in

Продуцентите на Game of Thrones открија: The Hound требало да го убие Night King!

Смртта на Night King во Game of Thrones е дефинитивно една од најгледаните моменти во историјата на сериите. Крајот на неговиот терор беше олеснување за сите љубители на ова шоу. Продуцентите поминале низ многу мака додека се одлучувале кој треба да го убие овој озогласен лик. Тие дури и планирале Sandor Clegane, попознат како The Hound, да биде јунакот кој ќе му го зададе последниот удар на негативецот.

Во емисијата Entertainment Weekly, продуцентите David Benioff и D.B. Weiss открија детали кој досега не беа познати за јавноста околу убиецот на Night King: „Тоа мораше да биде некој кој има достапност до Валеријски челик. Не сакавме тоа да биде Jon бидејќи тој секогаш го спасува денот. Во еден момент, сериозно ја разгледувавме можноста тоа да биде The Hound, но сепак се одлучивме неговата најголема битка да биде битката со неговиот брат. На крајот, Arya беше совршениот кандидат за да го направи убиството.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote