in

Доминик Тием го шокираше Ник Киргиос и се пласираше во следната фаза!

Австриецот Доминик Тием успеа да го порази Ник Киргиос откако губеше со 2-0 во сетови во драматичниот натпревар во третата рунда од Австралија Опен. Третиот тенисер во светот, Тием, го порази домашниот тенисер со резултат од 4-6 4-6 6-3 6-4 6-4.

Киргиос имаше неколку шанси да го реши мечот, но неговиот темперамент му попречи во неговата цел. Натпреварот заврши само 50 минути пред да стапат мерките за карантин во Мелбурн и градот е сега под петдневен карантин.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote