in

Тина Тарнер со документарец се прости од публиката! [ВИДЕО]

Документарец за животот на американската пејачка Тина Тарнер претставува нејзино збогување од обожавателите.

Во долгометражниот документарец, наречен „Тина“, пејачката за прв пат се осврнува на својата младост исполнета со борба и болка, потоа на љубовта и глобалната слава што ги најде како средовечна жена.

Иако не е на турнеја од 2009 година, пејачката неодамна ги објави своите мемоари и лансираше мјузикл за нејзиниот живот.

Но, нејзиниот филм се зафати со прашањето: „Како може полека да ја напуштите сцената, само да заминете?“.

Режисерот Даниел Линдзи вели дека пејачката го замислила документарниот филм како нејзин последен збор.

„Благодарен сум за пружената убов, но готово сум, уморен сум и сакам само да живеам во пензија“, беше цитиран директорот.

Сопругот на Тина, поранешниот извршен директор на музика Ервин Бах, го опиша документарниот филм како „збогум starвезда“, велејќи: „Тоа е тоа. Затворање“.

Во филмот, Тина истакна дека сака да влезе во третото и последното поглавје од нејзиниот живот далеку од очите на јавноста.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote