in

Тинејџер ќе стане најмладата личност во вселената на летот на Џеф Безос следната недела.

Холандски тинејџер ќе стане најмладата личност во вселената кога ќе му се придружи на Џеф Безос на првиот лет “Blue Origin”.

На 20 јули, Безос треба да полета со ракетата New Shepard заедно со неговиот брат Марк, 82-годишниот Воли Фанк – која ќе стане најстарата личност во вселената – и среќниот тинејџер.

Оливер Даемен, 18-годишен студент по физика,мќе лета на местото на анонимен понудувач на јавна лицитација од 28 милиони долари, кој повеќе не може да учествува. Необјавениот понудувач ќе се качи на иден лет, велат од компанијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote