in

Наскоро во продажба тоалетната даска на Адолф Хитлер! [ФОТО]

Една од најбизарните мошти од Втората светска војна – тоалетното седиште на Адолф Хитлер – е изложена на аукција.

Очекуваната вредност е 15.000 фунти. Даската била украден од американски војник од бањата на диктаторот во Бергхоф. Тој ја однел даската во семејната куќа во Њу Џерси, каде што ја изложил во неговиот подрум.

Неговото семејство ја продава даската на аукција во градот Чезапик, Мериленд, следната недела, по предложена малопродажна цена од 10.000 до 15.000 фунти.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote