in

ТОМ КРУЗ ОДИ ВО ВСЕЛЕНАТА: Ќе снима филм заедно со Илон Маск!

Плановите на Том Круз за снимање на филм со Илон Маск во вселената се во завршна фаза. Филмот се очекува да започне со снимањето во 2021. Планот за снимање на филмот во вселената беше објавен претходно годинава, потврдувајќи ја соработката помеѓу Круз, Маск и НАСА. Филмот ќе биде режиран од режисерот на Edge of Tomorrow, Даг Лиман.

Лиман ќе има на располагање буџет од 200 милиони долари за успешно да го заврши снимањето на филмот. За подготовките и скриптата ќе му помагаат Том Круз и ван Сандвијк. Фактот дека Том Круз ќе оди во вселената да снима филм не не изненадува, бидејќи сме навикнати да го гледаме актерот во секакви улоги во минатото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote