in

Тони Крос позитивен на коронавирус!

Реал Мадрид во понеделникот објави дека Тони Крос добил позитивен тест за коронавирус.

Во краткото соопштение, кралскиот клуб потврди дека германскиот фудбалер бил позитивен на коронавирус во понеделникот.

Тие му соопштија на клубот дека Крос бил во самоизолација од петокот, 14 мај, затоа што бил во директен контакт со заразено лице.

Ова значи дека Зинедин Зидан нема да може да смета на еден од најважните играчи дури и на последниот натпревар во сезоната, во кој се уште е жива надежта на Реал дека може да стигне до титулата.

Пред решавачкото коло, кое се игра во недела на 22 мај, Реал има два бода помалку од Атлетико Мадрид.

Реал го пречекува Виљареал во недела, а Атлетико е домаќин на Ваљадолид.

0

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote