in

Што?Што?

МАГИЧНО! Се пие 15 дена, а намалувате 80 отсто од маснотиите!

Овој напиток стана хит во светот поради својата ефикасност.

Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и ги топи маснотиите на критичните подрачја.

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана.

Луѓето кои го пробале истакнуваат дека е можно да се симнат 80 отсто од маснотиите на стомакот и колковите за две недели, а единствен услов е да го консумирате секој ден на празен желудник – најдобро меѓу 6 и 7 часот наутро.

Состојки:
  • лажичка сода бикарбона,
  • две лажички лимонов сок,
  • лажичка органски мед,
  • 200ml топла дестилирана вода

Многу научни докази велат дека лимоновата вода на организмот му нуди огромни придобивки. Мал е бројот на научни истражувања што се направени специјално за оваа намирница, повеќето од нив се занимаваат со лимонот и водата поединечно.

Со тоа не само што се чистат цревата, туку се исфрлаат и токсичните материи наталожени во нив. Во последно време сѐ почесто слушаме дека најголемата штета за здравјето е токму наталожената храна во цревата, која, доколку се соочувате со констипација и таа останува подолго време во нив, скапува и испушта разни штетни супстанции, кои го одземаат здравјето од вашиот организам. Затоа воопшто не чекајте. Наутро пијте топол лимонов сок и помогнете му на вашиот организам да биде исчистен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote