in

Топла вода – решение за многу проблеми: еве неколку

Моќта на топла вода е навистина чудесна.
Науката докажа, циркулацијата на крвта во телото, им користи на вените, го нормализира крвниот притисок, го намалува нивото на гликоза во крвта, го зајакнува имунитетот.

Лечи неплодност, регулира хормони и менструација, помага при цисти и миоми!

Мал совет како да се користи топлата вода, за да биде по ефективна за вашето здравје.

Земете поголем сад за вода и да ги покрие глуждовите. Наполнете го со вода, температура да биде од 38 до 42 степени Целзиусови. Додавајте топла вода, на секој половина час додека ги загревате нозете.

Загревајте ги нозете 30 минути пред спиење и се така 3 месеци по ред, секоја вечер.

Можете да додадете ѓумбир во бањата и тоа ќе го зајакне вашиот имунитет.

Ако додадете една лажица сол и една лажица сода бикарбона во водата – ќе го исчистите телото од токсини и ќе го нормализирате шеќерот во крвта.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote