in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Права и со вистински вкус: Топло чоколадо со слатка павлака

 

Направете вистинско топло чоколадо од само три состојки и направете се среќни.

Состојки:

  • 100 гр црно чоколадо
  • 100 гр слатка павлака
  • 100 мл млеко

Подготовка:

Растопете го чоколадото на тивок оган. Пред тоа, загрејте посебно млеко и слатка павлака. Во растопеното чоколадо додадете ја слатката павлака.
Додадете го млекото, мешајќи постојано со жица за матење. Сервирајте во чаша и уживајте во слаткото задоволство.

На здравје! 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote