in

Торес со хет-трик му донесе победа на Сити во драматичниот натрпевар!

Феран Торес беше јунакот на натпреварот во кои новиот шампион на Англија го победи Њукасл.

Во натпреварот „паднаа“ дури 7 погодоци, а првиот беше постигнат откако Крафт го совлада голманот на Сити, Скот Карсон, кој не забележал настап за Граѓаните скоро една декада. Кансело го изедначи натпреваро и Торес ги однесе Сити во водство. Но Њукасл преку Жоелитон стигна до изедначување пред истекот на првиот дел.

Вилок беше човекот кој повторно им донесе водство на црно-белите, но радоста траеше многу кратко бидејќи феноменалниот Феран Торес го комплетираше неговиот хет-трик, постигнувајќи два брзи погодоци во период од 2 минути. Конечниот резултат на средбат беше 4:3 во корист на Сити.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote