in

ТРАГЕДИЈА: На погребот на претседателот на Танзанија, 45 луѓе загинаа во стампедо!

Властите на Танзанија соопштија дека за време на погребот на нивниот претседател кој се одржал на 21 март, загинале дури 45 лица во стампедо. На погребот присуствувале илјадници граѓани и додека се обидувале да се збогуваат со нивниот претседател се случило стампедото.

Претседателот на Танзанија, Џон Магуфули починал на 61 годишна возраст, а причината за неговата смрт се срцевите заболувања. Тој беше еден од најголемите скептици на корона вирусот во Африка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote