in

СмешноСмешно

Тренерот и удри шлаканица на џудистката! Не грижи се, самата побарав! [ВИДЕО]

Германската џудистка Мартина Трајдос застана во одбрана на својот тренер, кој беше мета на критики во јавноста откако тој му удри шлаканица на спортистот пред почетокот на натпреварувањето во Токио.

Социјалните мрежи беа преплавени со видео на кое тренерот Клаудио Пуса го зграпчува Германецот за реверите и ја тресе, а потоа и удира шлаканица. После тоа, Мартина замина на бојното поле, каде загуби од Софи Обабас.

Во јавноста малку се зборуваше за поразот на Германецот, но сите зборуваа за однесувањето на тренерот.

32-годишникот наскоро се огласи и реши да ја објасни ситуацијата.

„Би сакал насловите да бидат напишани за мене од друга причина“, рече меѓу другото Мартина.

“Не се грижете. Ова е ритуал што го практикувам пред борбата. Мојот тренер го прави она што го замолив да го направи за да ме налути “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Martyna Trajdos (@martyna_trajdos)

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote