in

Тренерот на ПСЖ, Покетино: Челта на ПСЖ е да ја освои Лигата на шампионите!

Тренерот на Пари Сен Жермен, Маурисио Покетино истакна дека целта на неговиот тим е да ја освои Лигата на шампионите.

Францускиот гигант ќе гостува во Барселона во првиот натпревар од осминафиналето во вторник.

„Ќе биде посебен натпревар. Тој чувствува дека овој дуел ќе биде важен и може да се забележи дека сите во клубот се возбудени. Секако, нашата цел е да ја освоиме Лигата на шампионите “, изјави Аргентинецот. „Ќе играме против Барселона, тим кој исто така го посакува тоа”.

Двете екипи последен пат се сретнаа во елитното натпреварување во 2017 година во осминафиналето. Првиот натпревар ПСЖ го доби со 4:0, а Барселона возврати на вториот натпревар со победа од 6: 1.

„Јас сум смирен и опуштен. Овој ПСЖ е поинаков. Не можеме да го избришеме она што се случи, но можеме да изградиме нешто поразлично во иднина “.

Натпреварот на стадионот „Ноу Камп“ започнува во 21 часот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote