in

Македонскиот репрезентативец Тричковски постигна хет-трик за 22 минути!

LEVERKUSEN, GERMANY - OCTOBER 04: Ivan Trickovski of AEK Larnaca FC celebrates with teammates after scoring his team's first goal during the UEFA Europa League Group A match between Bayer 04 Leverkusen and AEK Larnaca at BayArena on October 4, 2018 in Leverkusen, Germany. (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Македонецот Иван Тричковски одигра маестрален натпревар за неговиот клуб АЕК Ларкана, и за само 22 минути успеа да постигне 3 погодоци во мрежата на неговиот противник Ермис.

Тој му ја донесе победата во својот тим и стигна до еден јубилеј, 100 погодоци во кипарскиот шампионат.

Тричковски промаши пенал во минатото коло, па сега се „налути“ и на неговата мета се најде Ермис. Македонецот стрелаше во 22 и 29 минута, а хетрикот го обезбеди пред самиот крај на првото полувреме.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote