in

СлаткоСлатко

TikTok трик со кој ќе го олупите лукот за 12 секунди! [ВИДЕО]

Масовно се гледа вирално видео на TikTok, кое поттикна милиони луѓе сами да го испробаат овој трик – како да излупите цела глава лук за 12 секунди, под услов да „старее“ малку, односно да не е свеж.

TikTok стана неисцрпен извор за кулинарски вештини, а некои од нив навистина се корисни. Еден од триковите е овој за брзо лупење лук, идеален за ситуации кога треба да ја излупите целата глава – и брзо.

 

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote