in

Трик кој вреди злато! Еве како да го освежите бајатиот леб за само 5 минути!

Ова е многу едноставен и ефикасен трик што ќе ви заштеди многу, бидејќи често се случува да го фрлиме бајатиот леб.

Значи, ставете бајат леб под млаз вода од чешма, само малку да се навлажни, а потоа ставете во загреана рерна на околу 180 степени. Оставете го така неколку минути.

Ќе добиете свеж леб со крцкава кора.

Секако, секогаш чувајте леб во хартиена кеса за да го одржите свеж.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote