in ,

Што?Што?

Трикот на овој човек го воодушеви целиот Интернет: Еве како практично да користите стари пластични шишиња!

Со малку креативност можно e да направите безброј интересни работи од пластични шишиња, од украси до предмети што ќе ви го олеснат животот.

Со неколку трикови, со само едно пластично шише, ќе направите неверојатни и практични работи што ќе ви заштедат многу пари или ќе ви се најдат како прва помош, па затоа не е изненадување што ова видео има милиони прегледи.

Звучи неверојатно, но можете да направите преку 30 корисни работи од пластично шише што ќе ви помогнат да го организирате вашиот дом и да го олесните животот во домаќинството.

За да се зачува животната средина, рециклирањето не е единствениот начин. Кога ќе ја испиете содржината на пластично шише, направете нешто корисно од тоа. Се надеваме дека ќе ве инспирираме со помош на овие идеи да направите нешто што ви е интересно, а исто така и да се забавуваме во тој процес.

Од саксии, колиби за птици до контејнери, цедилки за лимон и украси, сето ова може да се направи од само едно пластично шише.

Влажните чадори веќе нема да бидат проблем. Од шишето, можно е да се направи држач што можете да го користите во автомобилот, што ќе ви заштеди проблеми.

Погледнете ги сите 38 предлози на видеото:

https://youtu.be/xEAOvFG1AmM

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote