in ,

ТРИК СО MОЛИВ КОЈ ОТСТРАНУВА БОЛКА ЗА МИНУТА! Не голтајте лекови, притиснете го ова место!

Погледнете како да ја ублажите болката за околу 60 секунди!

Болките во стомакот честопати се вистински „пекол“, а за тоа најдобро ќе сведочат жените кои се борат со грчеви во менструацијата. Кога напаѓаат болките, лековите често не помагаат.

Една корисничка на TikTok покажа трик со акупресура на одредена точка, со што се елиминира болката!

Лесија Мек покажа трик со акупресура на една точка во внатрешноста на увото. Таа користи гума за бришење на крајот од графит молив за да стигне до оваа тешко достапна „точка“ што ја ублажува болката.

Прво масирајте ја едната, а потоа и другата, околу една минута, таа се колне дека ќе помогне во болката!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote