in

СлаткоСлатко

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Избелете ги забите и целосно отстранете го забниот камен со најевтините состојки! (ВИДЕО)

Овој метод ќе се ослободи од забен камен и наслаги на забите, истовремено белејќи ги. Едноставен трик, но ефикасен.

Нанесете го овој рецепт дома и користете прашок за пециво или сода бикарбона и лимон како намирници.

Подготовка:

Ставете лажичка сода бикарбона во чаша или сад и исцедете половина лимон. Промешајте. Почекајте да се смири хемиската реакција при мешање на сода бикарбона и сок од лимон.

Потопете четка за заби во мешавина што е претходно измиена со топла вода и полирајте ги забите неколку минути со подготвената смеса.

Погледнете ги деталите на видеото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote