in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

Трик за отстранување на дамки од пот од бели маици

Дамките од жолта пот не се чудни во лето, но постои трик за лесно решавање на тој проблем.

 

Корисничката на TikTok, Шантел Мила, покажа како да се реши дамката од пот од белите маици. За тоа користи шумливи таблети за чистење протези и вели дека тоа функционира секогаш.

 

„Потопете ги маиците со дамки во топла вода со две таблети за чистење протези и оставете ги околу половина час. После тоа, измијте ја гардеробата како и обично. Овие таблети имаат својство на белење и ги уништуваат дамките на белата облека “, вели Мила.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote