in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

КАКО НЕ СЕ СЕТИВМЕ НА ОВА? Овој генијален трик ќе ви помогне да ја победите жештината во текот на ноќта!

Ако се борите да спиете во текот на летните горештини и барате начин да се разладите, Британецот Сем Бетерсон има решение за вас.

 

– Наполнете го термофорот со вода на половина пат со ладна вода, а потоа ставете го во замрзнувач. Јас го чувам таму цел ден – рече таа во видеото кое стана вирален хит.

Еден час пред спиење, Сем зима термофор и го стави на душекот, а потоа го покрива со ќебе. Кога оди да спие, преместете го од душекот во навлаката за перници за да може да спие на ладен и удобен кревет цела ноќ. Корисниците на TikTok се воодушевени од нејзиниот трик и тврдат дека дефинитивно ќе го испробаат за време на жешките летни вечери.

– Како никогаш не помислив на ова? Ладни перници! Возбуден сум – тоа е еден од коментарите.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote