in ,

СлаткоСлатко

Трик кој заштедува време за ставање светилки на елката

Новогодишната еуфорија полека се движи и време е да ги украсиме нашите домови. Меѓутоа, кога треба да ги отплеткате светилките и потоа да поминете со часови обидувајќи се да ги завиткате околу елката, сè станува фрустрирачко. За среќа, постои TikTok да ни олесни се, пренесува Zadovoljna.rs.

Тамара Ведерби, која себеси се опишува како „мајка која се обидува да преживее“, е претежно позната по триковите за родителство, пренесува Zadovoljna.rs.

Да се ​​биде зафатена мајка не е лесно – па Тамара дефинитивно не може да си дозволи да губи драгоцено време, особено на украси.

Таа сподели трик со ламба за кој тврди дека и го променил животот.

Наместо постојано да ја обиколувате елката додека не ви се заврти, Тамара нагласува дека е важно да се почне од дното.

Оттогаш, продолжувате да одите напред-назад додека не стигнете до врвот.

Потоа земете го вашиот следен комплет светилки и украсете го следниот дел од елката, почнувајќи од врвот.

„За да можете да ги поврзете светлата“, објаснува Тамара.

Ова не само што ќе заштеди многу време, туку и ќе го олесни нивното отстранување кога ќе завршат празниците.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote