in

Трик за отстранување на вештачки нокти што воодушеви милиони на интернет! [ВИДЕО]

Среде пандемијата, за време на изолацијата, бевме принудени да научиме сами да се грижиме за ноктите, лицето и косата. Оние кои сè уште не ги совладале вештините за маникир, одеднаш се заљубија во лепење на ноктите.

Единствениот проблем беше како да ги тргнеме. Ако лепилото е премногу силно – при отстранување на ноктите, тие лесно се оштетуваат и кршат.

И тогаш се појави видеото од ТикТок, кое го погледнаа 48,6 милиони луѓе и кое демонстрира како да се преземаат експерти без никаков проблем.

Додадете арганово масло во сад што содржи течен сапун и вода, натопете ги рацете, и магија!

@bysugarclaws

Soooo i may be changing nails everyday now🤪 ##lifehacks ##nailhacks ##fypppppp

♬ original sound – Haley Lane

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote