in

Тринкао со неверојатен гол ја однесе Барселона до победа! [ВИДЕО]

Барселона однесе три бода против Севиља благодарение на феноменалниот гол на Тринкао во 86-та минута. Каталонците славеа против Бетис со 3:2 и останаа на второто место на табелата во Примера.

Барселона го започна мечот без Лионел Меси и Де Јонг, кои Куман ги одмори по напорниот дуел во Купот на кралот со Гранада. Сепак, Холанѓанецот мораше да излезе на теренот во седмата минута, бидејќи Араухо се повреди.

Еве го евроголот а воедно и првенецот на младиот Тринкао!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote