in

Трката за титулата во Ла Лига станува поинтересна! Атлетико загуби од Севиља!

Лидерите во шпанското домашно првенство загубија на гостински терен против Севиља. Единствениот погодок на натпреварот беше дефанзивецот на Севиља, Маркос Акуна откако по одличниот центаршут на Хесус Навас ја затресе противничката мрежа со удар со глава.

Во првото полувреме Облак успешно го одбрани пеналот кој го изведе Окампос. Атлетико остана на правата позиција, но сега си ги закомплицира работите бидејќи Реал Мадрид се наоѓа на само 3 бода до нив, а Барселона има еден помалку.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote