in

Тухел објасни зошто не му дава шанса на Абрахам

Напаѓачот на Сините од Лондон остана без драгоцените минути кои ги добиваше под Лампард, откако Томас Тухел беше назначен за менаџер на Челси. Германскиот стратег за време на прес-конференцијат асо медиумите објасни зошто Абрахам не добива шанса.

„Тами моментално поминува низ тежок период бидејќи не игра доволно. Тој започнал два три пати додека сум овде. Причината што не игра е дека моментално сме доста уиграни со сегашниот состав, но во иднина ветувам дека ќе добие шанса“ изјави Тухел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote