in

Томас Тухел потврди: Изби тепачка на тренингот!

Менаџерот на Челси, Томас Тухел изајви дека ситуацијата помеѓу голманот Кепа Аризабалага и дефанзивецот Антонио Рудигер беше сериозна и работите се вжештија за време на тренингот по поразот од ВБА. Поради тоа тој го испратил Рудигер да си оди дома порано.

„Морав да реагирам за да ја смирам ситуацијата, бидејќи беше сериозна. Но следниот ден тие веќе се смирија и продолжија да тренираат како ништо да не се случило. Момците ми покажаа дека имаат силен карактер и јас се решив да не давам никакви казни“ изјави Томас Тухел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote