in

Тухел застана во одбрана на Вернер: Пасот на Гундоган беше лош!

Germany's Timo Werner misses a scoring chance during the World Cup 2022 group J qualifying soccer match between Germany and North Macedonia in Duisburg, Germany, Wednesday, March 31, 2021. (Thilo Schmuelgen/Pool via AP) ORG XMIT: XLB145

Менаџерот на Сините од Лондон, Томас Тухел застана во одбрана на ѕвездата на неговиот тим Тимо Вернер, откако во натпреварот со Македонија промаши зицер од неколку метри пред голот.

Вернер стана предмет за мајтапење на социјалните мрежи ширум светот по промашената шанса, но за Германецот Тухел, вината не е негова. „Лош беше пасот од страна на Гундоган. Воопшто не се шегувам!“ изјави тој за време на прес-конференцијата за медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote