in

Турција продолжи со одличната форма!

Турција, во рамките на второто коло во квалификациите за СП 2022, ѝ гостуваше на Норвешка и успеа да ја победи со убедливи 3-0. Со овој резултат Турците остварија две победи во низа и се наоѓаат на врвот на нивната група.

На самиот старт на натпреварот Озан Туфан ја затресе противничката мрежа и им донесе водство на Труците. Дефанзивецот на Лестер, Чалар Сојунџу беше стрелец на вториот гол по ассистенцијата на Јазиџи. Озан Туфан го постигна вториот негов погодок во 59тата минута и го постави конечниот резултат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote