in

Twitter започна со банирање на профилите кои шират дезинформации за Ковид вакцините!

Социјалната мрежа Твитер изјави дека веќе започна да ги банира корисниците кои шират дезинформации на платформата за вакцините против Ковид-19. Од Твитер исто така дадоа до знаење дека нема да толерираат објави околу погрешните информации и профилите ќе бидат забранети трајно.

Ова е слична причина за банирањето на профилот на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп откако ги загуби претседателските избори во 2020 и започна лажно да ги обвинува неговите противници за местење на изборите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote