in

Тајрон Лу нов тренер на Лос Анџелес Клиперс

Тајрон Лу беше назначен како главен тренер на Лос Анџелес Клиперс и ќе го наследи Док Риверс на клупата. Лу ја помина минатата сезона како помошник тренер на Риверс, а претходно беше тренер на Кливленд Кавалиерс.

43-годишниот поранешен играч ги однесе Кливленд во 3 последователни НБА финалиња и им помогна во освојувањето на нивната прва титула во 2016 година. Претседателот на Клиперс Лоренс Френк верува дека Лу ќе го искачи тимот во нови висини.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote