in

Бил уапсен бидејќи повикал полиција 27.000 пати за еден месец!

Еден човек е уапсен во Лион за малтретирање на полицијата и жандармеријата затоа што им се јавувал 27.000 пати за еден месец, објави француската полиција.

Од 7 април до 18 мај тој повикал разни полициски станици и жандармериски станици во Франција и им рекол на оние што се јавувале за секс, особено ако одговорат жени.

Четириесет и седумгодишен маж беше уапсен во средата во хотел на периферијата на Лион.

По психијатриско испитување, му беше одреден притвор и чека сослушување пред истражниот судија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote